RELMICROS EĞİTİM

RelMicroS tecrübeli eğitmenleri ile benzersiz eğitimler ve eğitim sonrası sürekli destek sunarak müşterilerin güvenilir tasarımlar üretmesini sağlar. RelMicroS Eğitim, yetenekli ve fedakar profesyonel mühendis ekiplerinin desteğiyle, müşterilerine daha hızlı ve risk almadan güvenilir ürünler tasarlayıp pazarlama imkanını sunmaktadır.


RelMicroS Eğitimleri

1. Güvenilirlik için Devre Tasarımı {Circuit Design for Reliability}

VLSI devreleri için yoğun ölçeklendirme olağanüstü bir performans elde etmek için önemli bir faktördür. Bunun yanı sıra, bu ölçekleme devrenin güvenilirliği üzerinde büyük negatif etkiye sahiptir çünkü yaşlanma bozulmasının ultra derin mikrometre-altı teknolojileri üzerindeki istenmeyen etkisini arttırır.

Bu eğitim, çeşitli devre tasarımlarının güvenilirliğini arttırmak için etkili olan fiziki anlayış, modelleme ve simülasyon, on-chip karakterizasyonu, lay-out çözümleri ve tasarım tekniklerini kapsar.

Eğitim içeriği:

  1. VLSI güvenilirliği {VLSI reliability}
  2. Güvenilirlik fiziksel mekanizmalar {Reliability physical mechanisms}
  3. Güvenilirliğin fiziksel mekanizmalarının modellenmesi {Modeling reliability physical mechanisms}
  4. Düzlemsel MOSFET VS FinFET güvenilirliği {Planar MOSFET VS FinFET reliability}
  5. Güvenilirlik bozulmasının on-Chip karakterizasyonu {On-Chip characterization of reliability degradation}
  6. Layout duyarlı güvenilirlik analizi {Layout aware reliability analysis}
  7. Devre tasarım teknikleri {Circuit level design techniques}

 

2. Güvenilmeyen Donanım için Güvenilir Yazılım {Reliable Software for Unreliable Hardware}

Gömülü sistemler, çeşitli uygulamalardaki kullanımlarından ötürü günlük hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Daha önce belirtildiği gibi, güvenilirlik birincil tasarım kriterlerinden biri olarak ortaya çıkmıştır. Donanım düzeyindeki arızaları maskeleyebilecek son derece güvenilir bir yazılım sisteminin etkinleştirilmesi gömülü sistemler için kritiktir.
Bu eğitim, yazılım üzerindeki donanım arızaların etkilerini niceleyerek donanım ve yazılım arasındaki boşluğu kapatır. Eğitim, çapraz-katman yazılım programı güvenilirliği, farklı ayrıntı düzeyinlerinde ve farklı sistem tasarımı soyutlamalarında modelleme ve optimizasyon için yazılım düzeyinde teknikler sunar.


Daha fazla bilgi

RelMicroS eğitim kursları hakkında daha fazla bilgi için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta gönderiniz.